Yanmar Deniz Motoru Bujileri | 0533 748 99 18

Yanmar Inboard İçten Takma Deniz Motoru Bujileri İçin Tüm Türkiye Geneline Satış Hizmetini Sunmaktayız.
Yanmar 9 HP 14 HP 21 HP 29 HP 39 HP 45 HP 53 HP 57 HP 75 HP 80 HP 110 HP 121 HP 150 HP 160 HP 180 HP 220 HP 240 HP 260 HP 315 HP

Whatsapp Hattı : 0533 748 99 18 | info@sanalmarine.com

Yanmar Deniz Motoru Bujileri

GE25 GE25S 0.7 BP4HS BPR4HS
GE36 S 0.5 B4H
GE50 S 0.5 B4H
GE70 S 0.5 B4H
GE90 S 0.5 B4H

Yanmar Deniz Motoru Bujileri

Bu kıvılcım fiş (ler) zayıf veya mevcut değil, buji ısı dağılımı çok soğuk, veya motor uzun süre çalıştırıldı Düşük devirlerde zaman periyotları muhtemelen yanlış yakıtla veya yakıt / yağ karışımı. Bu durumuda çok silindirli motorlar, eğer sadece bir tane fiş zorluklar gösterir, sorun kaynaklı zayıf bir kıvılcım olabilir ateşleme sistemi. Her durumda, bir sonraki adım Gerçek buji çalıştırmayı kontrol edin. Yeni fişler mevcutsa, bir sonraki test için onları. Değilse, temizle eskilerini şöyle: bir keskin bir nesne gibi emniyet pimi veya düzleştirilmiş bir balık kanca, üzerine çökeltiler merkezi çevreleyen izolatör elektrot. Arasında kazmak yalıtım ve yanak ve çıkarın mümkün olduğunca fazla karbon. Şimdi, Kalan yağı ya da iletken olmayan karbon parçacıkları solvent, örneğin boya inceltici veya benzin karışımı. Fişine izin ver kuru hava; gerekirse üfle. Ardından, her bir fişi boşluklardan veya dış elektrot bükülmesi. Eğer ne tavsiye edildin bilmiyorum boşluk, 0.025 “kullanın (bir banka kredi kartı genelde .030 “). Test her fiş ve YG kablo kombinasyonu teli fişe bağlayarak ve tıpayı motorda döşeme boşluğun nerede görülebileceğini bloklayın. Dış gövde fişi motora elektrik teması vidalanmışken olduğu gibi engelleyin Yerinde. Şimdi, motoru şu konuma getirin: normal marş hızı ve saat bir kıvılcım için. Eğer parlak güneşdeyseniz, fişi gölgelemek zorunda kalabilirsiniz kıvılcımı gör.

Bobin ve yüksek voltajlı kablo direnç / süreklilik testi tek silindirli motorlar için Bir sonraki test, sürekli yoluyla kıvılcıma yol Yüksek voltaj kablosu ve ateşleme bobini. başvurmak Şekil 1’deki elektrik diyagramına bakınız. Tek silindirli bir motor için doğrudan bir elektrik yolu var yüksek voltaj kablosu vasıtasıyla tapa kapağı, ve bobini motor bloğuna bağlayın. Bu almadan kontrol edilebilir aşağıdaki gibi manyeto ayırın: Set ohmlere (Ω) giren multimetre işlevi. Için aralık düğmesini kullanın elle 40 kΩ aralığını seçin. (Otomatik aralıklandırma burada işe yaramayabilir. bobinin indüktansı nedeniyle). Şimdi, bir prob ucuna dokunun motor bloğu ve diğeri de fişin içindeki metal konektör tel başlığı Metre okumalı bobinin direnci ve HV tel serisi. İyi okumalar olacak 3 kΩ’dan 15 kΩ’a kadar değişir. Daha yüksek okumalar kötü bir bağlantı anlamına gelir, genellikle nerede ya da olursa olsun yüksek voltaj kablosu bobine bağlanır veya diğer ucunda HV tel buji klipsine bağlanır kapağın içinde. OL okuma açık devre veya kırılma anlamına gelir elektrik yolu. Kötü bir okuma varsa belirtilirse, yapmak için iki kez kontrol edin emin iyi bağlanıyorsun her iki sınama ipucu ile.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: