Honda Deniz Motoru Tutyaları | 0533 748 99 18

Honda İki ve Dört Zamanlı Deniz Motoru Tutya ve Anotları İçin Tüm Türkiye Geneline Satış Hizmetini Sunmaktayız.
Honda Dıştan Takma Outboard Deniz Motorları için Tutya ve Anotları
Honda 2.3 HP 5 HP 8 HP 10 HP 15 HP 20 HP 30 HP 40 HP 50 HP 60 HP 80 HP 100 HP 115 HP 135 HP 150 HP 175 HP 200 HP 225 HP 250 HP

Whatsapp Hattı : 0533 748 99 18 | info@sanalmarine.com

Honda Deniz Motoru Tutyaları

Honda Deniz Motoru Tutya ve Anodları

Honda Deniz Motoru Tutya ve Anodları

KATODİK KORUMA Katodik koruma, metalik bir metalin korozyon hızını azaltmak metali katot yaparak yüzeyden geçirin. Bu, galvanik (kurban) anotlar ya da etkilendilmiş akım anotları. Denizcilikte ve diğer denizlerde yaygın kullanımı nedeniyle Aşındırıcı ortamlarda, çelik çoğunlukla odağıdır katodik koruma. Diğer metaller yaygın Mekanik ve yapısal uygulamalar için kullanılır alüminyum alaşımları, paslanmaz çelikler, pirinçler ve bronzlar, hepsi de bir miktar korozyona karşı koruma. Galvanik Anotlar Galvanik anotlar, en etkili metalik yapıları koruma yöntemleri veya Korozyona karşı damarlar. Galvanik anotlar, olduğu gibi Etkili akım anotlarından farklı, yapmayın harici bir güç kaynağı gerektirir. Onlar bir karşı ucuz ve basit bir yöntem Korozyon. Galvanik anotlar yüksek saflıkta dökülür birincil magnezyum, alüminyum ve çinko külçesi, ek “etkinleştirme” unsurları eklendi anodun eriyik haline getirilmesi için en etkili koruma. Ek olarak aktive edici elemanlar kesinlikle kontrol edilir ulusal ve uluslararası standartlar ve spektrografik ve elektrokimyasal analiz. Korozyon Oranı Bir metal bir elektrolit içine batırıldığında (su, toprak, beton) bir elektrik üretir Geçerli. Akım, türüne bağlıdır elektrolit. Alüminyum ve çinko anot alaşımları çok iletken olan deniz suyunda kullanılırlar. (düşük dirençli) elektrolit. Magnezyum alaşımı anotlar, tatlı suda çok kullanılır daha az iletken (yüksek dirençli). Herhangi bir metal, deniz suyunda çok daha hızlı korozif hale gelecektir. tatlı suya kıyasla, genellikle on kat daha hızlıdır. Tuzlu suyun direnci 0,25 ohm metre, Tatlı su (çoğu yerde) tipik olarak 50 ohm metre, 200 kat farklılık. Unutulmamalıdır ki, katodik koruma, doğal bir metalin negatif yönde gerilimi korozyonun önemli ölçüde azaltıldığı nokta. Örneğin, çelik doğal bir potansiyele sahiptir.

Deniz suyunda 500mV (bir standarda göre gümüş / gümüş klorür referans elektrodu, böyle Rust Seeker olarak). Kaplamanın bütün noktası Boya ve montaj anotlu çelik, -800mV civarında bir potansiyel. Bu noktada katodik koruma sağlanır ve korozyonu çelik önemli ölçüde azaltılır. Galvanik Serisi Tüm metallerin enerji seviyesi ölçtü. Bu seviye, metallerin belirli bir elektrolit içindeki doğal voltaj, Örneğin. deniz suyu. Böylece metaller tablolaştırılabilir kendi doğal geriliminin bir fonksiyonu olarak özel elektrolit. Bu tabloya, Galvanik Serisi. Deniz suyundaki GALVANİK SERİSİ Metal veya Alaşım ELOKSAL aktif aşındırmak Magnezyum anot alaşımı – yüksek potansiyel Magnezyum anot alaşımı – düşük Potansiyel Alüminyum anot alaşımları Çinko anot alaşımları Alüminyum alaşımlar Dökme demir Karbon çeliği (yumuşak çelik) Bakır alaşımlar (pirinç / bronz) Cupronickels Bakır Nikel 316 paslanmaz çelik (aktif) Gümüş Titanyum 304 paslanmaz çelik (pasif) KATODİK asil pasif 316 paslanmaz çelik (pasif) Platin Altın Grafit Galvanik Serisi, en çok en aktif olana kadar aktif. Düşük metaller tablo daha “soylu” (daha dayanıklı korozyon), serilerin üstündeki metaller daha aktif veya anodik (aktif olarak paslanır). Tabloda yüksek alaşımlar katodik olarak korur Bunların altındaki tüm alaşımlar elektriksel olarak bağladı. Dışarıda oldukları masa, daha yüksek alaşım aktif. Magnezyum, alüminyum ve çinko anot alaşımları Galvanik Dizinin en üstünde yer alıyor. Onlar sahip bağlandığında büyük bir voltaj farkı bakır, platin, altın gibi metallere ve titanyum ve dolayısıyla korozyon hızı ve magnezyum, alüminyum ve çinko kaybı karşılaştırmalı yüzey alanları, oldukça hızlı olmalı.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: